مایکل رابنر و همکارانش در دانشگاه ام. ای. تی، نوعی پوشش نانوذره ای سیلیکاتی تولید کرده اند که باعث می شود تا قطرات کوچک آب زودتر از آنکه به شکل قطره های بزرگ آب در آمده و باعث شکست نور شود به صورت ورقه های نازک یک سانی پخش شوند.

نانو در مهندسی ورزش(2)

در این نانو پوشش ذرات شیشه ای بسیار ریز با استفاده از تکنیک لایه به لایه روی سطح قرار گرفته اند. این لایه از نوعی غشای نانویی متخلخل تشکیل شده که خاصیت آب دوستی داشته و قطرات آب را جذب می کند. سطوح پوشیده شده به وسیله ی این پوشش نانویی هرگز شفافیت خود را هنگام جذب بخار از دست نمی دهند.

پوشش تولیدی آنها از ورقه های متناوب پلیمری که پلی امین هیرو کلرید نام دارد و نیز نانو ذرات سیلیکایی ساخته شده است. ابتدا زیر لایه درون  یک محول قرار گرفته که حاوی پلیمری است که خود به خود جذب سطح شده و به طور محکمی می چسبند، سپس آن را با آب شسته و در محلولی که حاوی نانوذرات شیشه است قرار می دهند. این چرخه 10 تا 20 بار انجام می شود تا اینکه پوشش دلخواه به دست آید. در آخر زیر لایه شیشه ای پوشش یافته را برای سوزاندن پلیمر و با دوام ساختن پوشش از 400 تا 500 درجه سانتی گراد به وسیله گداختن نانو ذرات سیلیکات حرارت داده می شود.

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۹ساعت 13:18  توسط josef missaee | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
در این وبلاگ سعی درآشنایی هر چه بیشتر
با کاربردهای نانو در صنایع مختلف شده است
ما منتظر نظرات شما هستیم

پیوندهای روزانه
قالب وبلاگ
ويكيدياي نساجي
دانلود مقالات
انجمن علمی نساجی دانشگاه آزاد یزد
مهندسي نساجي
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
آذر ۱۳۸۹
آبان ۱۳۸۹
مهر ۱۳۸۹
پیوندها
انجمن نانو دانشگاه آزاد يزد
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

l